COVID - 19
08-09-2020 19:01

„პატრიოტთა ალიანსმა“ მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინა

„პატრიოტთა ალიანსმა“  მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინა

"პატრიოტთა ალიანსის" ლიდერებმა მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინეს. ღონისძიება გაიმართა თბილისის ზღვაზე, ზურაბ წერეთლის მონუმენტთან, რომელიც ცნობილია, როგორც "საქართველოს მატიანე". ღონისძიების ფარგლებში "პატრიოტებმა" როგორც თბილისის, ასევე რეგიონების მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინეს. ნაძალადევის რაიონში კი, "პატრიოტთა ალიანსის" თავმჯდომარემ, დავით თარხან-მოურავმა კანდიდატად პარტიის გენარალური მდივანი ირმა ინაშვილი დაასახელა.

მიუხედავად ძლიერი წვიმისა და ქარისა, პარტიის მხარდამჭერები წარდგენას ბოლომდე ესწრებოდნენ და "პატრიოტთა ალიანსის" მაჟორიტარობის კანდიდატებს ოვაციებით ხვდებოდნენ.

თბილისში მაჟორიტარობის კანდიდატებად დასახელდნენ:

ნაძალადევი - ირმა ინაშვილი;
გლდანი - მერაბ ჭიქაშვილი;
მთაწმინდა - მალხაზ თოფურია;
ვაკე - ნანა დევდარიანი;
საბურთალო - კახაბერ ძაგანია;
სამგორი - გურამ ნიკოლაიშვილი;
დიდუბე / ჩუღურეთი - არჩილ ბენიძე


რაიონებში "პატრიოტთა ალიანსის" მანდატით იბრძოლებენ:

მცხეთის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტები - სოსო (იოსებ) შატბერაშვილი;
გურჯაანის, საგარეჯოს, დედოფლისწყაროსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტები - სოსლან გარსევანიშვილი;
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი - ოთარ ჭითანავა;
თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტები - სოსო (იოსებ) პარწიკანაშვილი;
კასპისა და გორის მუნიციპალიტეტი - კობა მაზანაშვილი;
ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები - შოთა გოგიბერიძე;
საჩხერის, ჭიათურისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტები - გიორგი კასრაძე;
ბათუმი - ზაურ გაბაიძე (საქართველოს პარლამენტი), ჯუმბერ ტაკიძე (აჭარის უმაღლესი საბჭო);
ხელვაჩაურის, ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტები - ზორბეგ ბერიძე (საქართველოს პარლამენტი), დავით დავითაძე (აჭარის უმაღლესი საბჭო);
ქობულეთი - ამირან ტაკიძე (საქართველოს პარლამენტი), გულნარა ბასილაძე (აჭარის უმაღლესი საბჭო);
რუსთავის მუნიციპალიტეტი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულები - პაატა ჯიბლაძე;
მარნეულისა და გარდაბნის მუნიციპალიტეტები - მახირ იუსუბოვი;
წალენჯიხის, ჩხოროწყუს, მარტვილისა და აბაშის მუნიციპალიტეტები - ვიქტორ ცაავა;
ფოთის, ხობისა და სენაკის მუნიციპალიტეტები - თეიმურაზ ფაჩულია;
ამბროლაურის, ონის, ცაგერის, ლენტეხისა და მესტიის მუნიციპალიტეტები - ერეკლე საღლიანი;
ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტები - არტაშეს ჰაკობიანი.

კომენტარები
        მსგავსი სიახლეები